Bodrum HaberleriMuğla Haberleri

22 günlük yaşam savaşının ardından yaşamını yitiren belediye çalışanı toprağa verildi

Ailesi, mesai arkadaşları ve Bodrum halkı tarafından sevilen bir isim olan Özsezgin için düzenlenen törende duygusal anlar yaşandı.

28 Ekim sabahında meydana gelen trajik bir olayda, evli ve iki çocuk babası olan Bodrum Belediyesi çalışanı Hasan Özsezgin’in yönetimindeki midibüs, Kıbrıs Şehitleri Caddesi’nde kontrolünü kaybederek karşı şeride geçti. Bu kaza, Özsezgin’in ağır yaralanmasına sebep oldu. Muğla’da yapılan tüm tedavi çabalarına rağmen Özsezgin, dün hayata gözlerini yumdu.

Bodrum Belediyesi, Özsezgin için Destek Hizmetleri Müdürlüğü’nde bir anma töreni düzenledi. Ailesi, dostları ve birçok meslektaşı bu törende hazır bulundu. Bodrum Belediyesi Koordinatör Meclis Üyesi Emel Çakaloğlu, yaptığı konuşmada Özsezgin için dua ederek, “Bu acı hepimizin” dedi.

Bodrum Belediyesi Başkan Vekili Tamer Mandalinci, hislerini, “Hasan ağabeyimiz, yaklaşık 20 gün süren yaşam mücadelesinin ardından aramızdan ayrıldı. Onun hayatını kurtarmak için herkes seferber oldu, ancak maalesef genç yaşta kaybettik. Allah mekanını cennet eylesin. Onun şehit gibi anılmasını istiyoruz, zira görevi başında vefat etti. Tüm sevenlerine ve belediye personelimize sabır ve başsağlığı diliyorum” şeklinde ifade etti.

Törenin ardından Kuran-ı Kerim tilaveti yapıldı, dualar edildi ve helallik istendi. Özsezgin’in cenazesi, Bitez Gülsevim Rüştü Kaynak Camii’nde kılınan cenaze namazının ardından Bitez Mezarlığı’na defnedildi.

Başa dön tuşu