Gündem

Alinur Aktaş özel şampiyonları ağırladı

Alinur Aktaş, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı, İtalya’da düzenlenen Avrupa Şampiyonası’nda zafere ulaşan Down Sendromlu Özel Futsal Milli Takımı’ndaki Bursa’lı atletleri kabul etti.

BURSA (İGFA) – İtalya’da yapılan Down Sendromlu Avrupa Şampiyonası’nın final karşılaşmasında Portekiz’i 2-1 mağlup ederek zafere ulaşan Down Sendromlu Özel Futsal Milli Takımı’ndan Bursa’lı sporcusu Birkan Dikici ve Bursa’lı kaleci antrenörü İlyas Sarı, Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ı ziyaret etti. Tarihi Belediye Binası’nda düzenlenen ziyarette Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanı Yunus Kaldırım, Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Hüseyin Buran ve Tarım Peyzaj AŞ Genel Müdürü Semih Polat da katıldı.

Birkan Dikici ve antrenör İlyas Sarı, Tarım Peyzaj AŞ’de idari personel olarak görev yapmakta ve Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş ile bir sohbet toplantısı düzenlediler. Aktaş, Bursa’lı sporcuların ulusal ve uluslararası başarılarının gurur verici olduğunu belirtti. Başkan Aktaş, Avrupa Şampiyonu olan Down Sendromlu Özel Futsal Milli Takımı’nda Bursa’lı iki ismin büyük bir rol oynadığını belirtti.

Down Sendromlu Özel Futsal Milli Takımı Teknik Direktörü İbrahim Acar, 2021’deki Avrupa birinciliğinin ardından aynı başarıyı ikinci kez Türkiye’ye getireceklerini belirtmişti. Tüm dünyada yaklaşık olarak 6 milyon Down sendromlu insan yaşamakta ve ülkemizde bunun yaklaşık 70 bin olduğu tahmin ediliyor. Down sendromunu iyileştirecek veya yok edecek bir tedavi bulunmamaktadır ve tek çözüm yolu eğitimdir. Erken dönemde başlayan eğitimler ve yerel yönetimler ile devletin destekleri sayesinde büyük başarılara imza atılıyor. Down Sendromlu Futsal Millî Takımı’mıza başarılar diliyorum ve onları eğiten hocalarımızı ve sporcuları tebrik ediyorum.

Ziyaretin ardından Başkan Aktaş, sporcu Birkan Dikici ve antrenör İlyas Sarı’ya çeşitli hediyeler takdim etti.

Başa dön tuşu