Gündem

Baja sezonu Düzce’de sürecek

Bu yıl ulusal kimlik kazandıktan sonra popülerliği artan offroad dalı bajada, Türkiye’nin offroad ajandasındaki bir sonraki durak olan Baja Prusias’a hazırlanıyor. Etkinlik, 24-26 Kasım tarihleri arasında Düzce Offroad Spor Kulübü (DOSOD) tarafından düzenleniyor.

Yarışın düzenlenmesinde Düzce Belediyesi, Düzce Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve Düzce Valiliği gibi yerel kurumların yanı sıra ICRYPEX gibi sponsorlar önemli rol oynuyor. 2023 Türkiye Baja Şampiyonası kapsamında düzenlenen bu üçüncü yarış, 24 Kasım Cuma günü Düzce Valiliği önünde düzenlenen seremonik start ile başlayacak.

25 Kasım Cumartesi günü saat 09.30’da başlayacak olan yarışın ilk gününde ekipler, Akçakoca Bey etabında toplam 70.65 km mesafe kat edecekler. İkinci gün, 26 Kasım Pazar sabahı 09.40’ta başlayacak ve toplam 60.75 km uzunluğundaki Konuralp Bey etabı iki kez geçildikten sonra saat 15.20’de sona erecek.

Sekiz etaptan oluşan ve toplamda 392,30 km mesafenin kat edileceği yarışın ödül töreni, 18.00’de Düzce Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Konferans Salonu’nda düzenlenecek. Bu etkinlik, offroad sporuna olejlarını renk katacak ve bu spor dalının Türkiye’deki popülerliğini artıracak.

Başa dön tuşu