Gündem

Başkan İmamoğlu, ‘Beyaz Yol’u deneyimledi

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun metrobüs güzergahında gerçekleştirilen beton yol uygulaması deneyimi üzerine yaptığı açıklamalar haberleştirildi. İstanbul’un en yoğun toplu ulaşım hatlarından biri olan metrobüs güzergahında başlatılan uygulama ile yolculuk kalitesinin artırıldığı belirtildi.

İmamoğlu, uygulamanın deneyimini gazetecilerle birlikte yaşadı. 13 durağın bulunduğu Beylikdüzü TÜYAP ve Avcılar arasındaki hattı test eden İmamoğlu, bu süreç içerisinde gazetecilerin sorularını yanıtladı.

İstanbul’da son 2 günde metrekareye 100 kg’ya yakın yağış düştüğünü belirten İmamoğlu, altyapıyla ilgili bir su baskını veya göllenme olmadığını belirtti. Daha önce Üsküdar, Beşiktaş, Kartal, Avcılar ve Beylikdüzü gibi bölgelerde yaşanan su baskınlarına dikkat çeken İmamoğlu, altyapıya yönelik yatırımlarının devam edeceğini ifade etti.

Bu süreçte İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin kurumlarını eleştiren muhalefete de değinen İmamoğlu, düzgün bir dil kullanılması konusunda çağrıda bulundu. İmamoğlu, muhalefetin de ülkeye hizmet ettiğini ve dilini düzelterek bu hizmetleri sürdürmeleri gerektiğini ifade etti.

Başa dön tuşu