Gündem

Beylikdüzü Çocuk Meclisi yeni başkanını seçti

Beylikdüzü Belediyesi Çocuk Meclisi’nin 2023-2024 dönem seçimleri, 20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü’nde gerçekleşti. Yeni dönem meclis başkanı, başkan yardımcıları ve sekreter seçimleri, çocuk meclisi üyelerinin oylarıyla ve şeffaf bir süreçle belirlendi.

Seçim, Beylikdüzü Fatih Sultan Mehmet Kültür ve Sanat Merkezi’nde çocuklar için özel olarak tasarlanan Çocuk Meclisi Salonu’nda düzenlendi. 41 üyenin katılımıyla gerçekleştirilen oylamada; Sümeyye Berber meclis başkanı, Yusuf Ercan ve Ali Rüzgar Kelleci başkan yardımcıları, Berkan Ayaz ise meclis sekreteri oldu. Sümeyye Berber, başkanlık görevini önceki dönem Çocuk Meclisi Başkanı Suzan Rüya Balcık’tan devraldı.

Seçimlerin Dünya Çocuk Hakları Günü’nde yapılmasından ötürü memnuniyetini dile getiren Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, Beylikdüzü’nde çocuk haklarına özen gösterdiklerini ve çocukların mutluluğu için çalıştıklarını ifade etti.Nitekim çocukların ve gençlerin gelişimine odaklanan toplumların daha huzurlu ve mutlu olduğuna inandıklarını belirtti.Çalık, çocuk dostu bir kent yaratmayı hedeflediklerini ve Çocuk Meclisi’nin aldığı kararları hayata geçireceklerini sözlerine ekledi. Toplantı sırasında çocuk meclisi üyeleri, Belediye Başkanı Çalık’ın doğum gününü de kutladı.

Başa dön tuşu