Gündem

Beylikdüzü Kırlangıçevler Projesi’nde sona yaklaşıldı

Beylikdüzü’nde yıllardır depreme dayanıksız evlerde yaşamaya mecbur olan 260 hane için kentsel dönüşüm projesi hayata geçiriliyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraki KİPTAŞ ve Beylikdüzü Belediyesi’nin birlikte yürüttüğü “KİPTAŞ Beylikdüzü Kırlangıçevler Projesi”nde sona yaklaşılmış durumda.

Projenin temeli, geçtiğimiz yıl 25 Mart 2022 tarihinde atılmıştı. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, kendisine CHP İstanbul Milletvekili Turan Taşkın Özer ve Parti Meclisi Cem Aydın’ın eşlik ettiği bir geziye çıkmış ve projeyi yerinde incelemişti.

İmamoğlu, proje üzerinde yapılan çalışmaları değerlendirirken, “Kentsel dönüşüm bir siyasi mesele değil, yaşam meselesidir.” ifadelerini kullanmıştı. Ayrıca, “Deprem Konseyi”, “Deprem Kurulu” ve “Deprem Başkanlığı” gibi yapıların kurulması için Çevre ve Şehircilik Bakanlığına çağrı yaptı.

Projenin tamamlanmasıyla, 10 blokta toplam 505 konut ve 20 ticari birim hayata geçirilecek. Bina sahipleri yüzde 0 faizle 36 ay boyunca ödeme kolaylığına sahip olacak. Projenin tamamlanmasıyla birlikte, düzgün yapılmış, depreme dayanıklı ve sosyal alanları bulunan yeni binalarda yaşama fırsatı bulacaklar.

Başa dön tuşu