Bodrum HaberleriMuğla Haberleri

Bodrum’da heyecanla beklenen tiyatro sezonu geldi

Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu, yeni tiyatro sezonuna "Limonata" adlı romantik komedi ile başlıyor.

Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu’nun (BBŞT) yeni tiyatro sezonu heyecanı başlıyor. Bu sezon, 17 Kasım’da Nurol Kültür Merkezi’nde sahnelenecek romantik komedi “Limonata” ile perdelerini açacak. Bu özel gece, saat 20.00’de başlayacak ve tiyatro severlere unutulmaz bir deneyim vaat ediyor.

“Limonata”, Duygu Şen Benveniste, Barış Hayta ve Yerkan Kahraman’ın başrollerini paylaştığı, Levent Tülek’in kaleminden çıkan ve Ali Şahin’in yönetmenliğinde hayat bulan bir eser. Müzikleri Feridun Düzağaç imzası taşıyan bu oyunun ilk gösterimi, sanatseverlere ücretsiz olarak sunulacak.

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, bu etkinlikle ilgili düşüncelerini paylaşırken, Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu’nun sanat alanında önemli işlere imza attığını vurguladı. Başkan Aras, yeni tiyatro sezonunun bol seyircili ve başarılı geçmesini diledi.

Başkan Aras, konuşmasında sanatın toplum hayatındaki kritik rolüne dikkat çekti. “Sanatsız kalan bir milletin hayat damarlarından biri kopmuş demektir” diyerek Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün sözlerini hatırlattı. Kentte devam eden 1. Uluslararası Tiyatro Festivali’nin yanı sıra Belediye Şehir Tiyatrosu’nun aktiviteleri, Bodrum’da sanatın ne kadar değer gördüğünün bir göstergesi olarak ön plana çıktı.

Başa dön tuşu