Bodrum HaberleriMuğla Haberleri

Bodrumsporlu Yelkencilerden Türkiye Yelken Ligi’nde Başarı

Bodrum'da düzenlenen Türkiye Yelken Federasyonu Yelken Ligi 1. Ayak yarışlarında Bodrumspor'dan Sadrihan Süer ve Ayla Poyraz derece elde etti.

Bodrum’da Yelken Heyecanı. Muğla’nın Bodrum ilçesinde 3-8 Ekim 2023 tarihleri arasında Türkiye Yelken Federasyonu tarafından düzenlenen Yelken Ligi 1. Ayak yarışlarına ev sahipliği yapıldı. Yarışlar, rekabetin yanı sıra renkli görüntülerle de dikkat çekti.

Bodrum’da düzenlenen Türkiye Yelken Federasyonu Yelken Ligi 1. Ayak yarışlarında Bodrumspor’dan Sadrihan Süer ve Ayla Poyraz derece elde etti.

Bodrumspor’dan Dereceye Giren Yelkenciler

Bu önemli organizasyonda Bodrumspor’u temsil eden Sadrihan Süer, ILCA 4 kategorisinde 3’üncülük elde ederken, Ayla Poyraz da ILCA 6 kategorisinde kızlar arasında 2. sırayı aldı. Başarılı sporcuların dereceleri, tüm Bodrumspor camiasını sevince boğdu.

Ödüller Yalıkavak Yelken Kulübü’nde Verildi. Milli takım seçmelerini de içeren bu prestijli yarışların ardından dereceye giren sporcular için ödül töreni Yalıkavak Yelken Kulübü’nde düzenlendi.

Bodrumspor Başkanı’ndan Açıklama

Bodrumspor Başkanı Rıza Karakaya, yelkende Türkiye ve dünya şampiyonları yetiştirmek adına yoğun bir çalışma içerisinde olduklarını belirtti. Karakaya, “Bodrum, yelkende de diğer alanlarda olduğu gibi marka bir kent olma yolunda ilerliyor. Bizler, çocuklarımıza yelken sporunu sevdirmek ve bu alanda nice başarılara imza atmalarını sağlamak için elimizden geleni yapıyoruz” şeklinde konuştu.

Başa dön tuşu