Bodrum HaberleriMuğla Haberleri

Bodrum’un su problemi kökten çözülüyor

Muğla Büyükşehir Belediyesi, Bodrum'da su sorununa çözüm bulmak için yeni kaynaklar keşfetti. Yalıkavak ve Umurca Mahalleleri'ne günlük 1.208 ton ilave su sağlanacak.

Muğla Büyükşehir Belediyesi, Bodrum’un su sorunlarına karşı yeni adımlar atıyor. Özellikle Yalıkavak ve Umurca Mahalleleri’nde üst kotlarda yaşanan su sıkıntılarına çözüm bulmak amacıyla harekete geçen Belediye, yeni su kaynakları keşfetti. Bu kaynakların sisteme entegrasyonu ile günlük olarak 1.208 ton ilave su temini sağlanacak.

Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin ekipleri, Bodrum bölgesinde özellikle yüksek bölgelerde hissedilen su ihtiyacını gidermek için yoğun çaba sarf ediyor. Yapılan son çalışmalar sonucunda, Yalıkavak ve Umurca Mahalleleri’nin yüksek kesimlerindeki su sorunu için iki yeni kaynak bulundu. Günlük 604 ton su kapasitesine sahip olan bu kaynaklar, toplamda bölgeye günlük 1.208 ton ilave su sağlayacak.

Bodrum’daki su sorununu çözmek adına önemli adımlar atan MUSKİ Genel Müdürlüğü, çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından, bu projeler için 110 milyon TL bütçe ayrıldı. Bu bütçenin tamamının, Bodrum’un su ihtiyacını karşılamak ve kesintisiz su sağlamak için kullanılacağı bildirildi.

Başa dön tuşu