Gündem

Bursa İnegöl 7. Kitap Günleri’ne hazırlanıyor

Lansmanı yapılan İnegöl Belediyesi’nin 7. Kitap Günleri Fuarı, 24 Kasım’da kapılarını açacak. 10 gün sürecek organizasyonda, 1 milyon kitap, 100’ü aşkın yazar ve yayınevi İnegöllü kitapseverlerle buluşacak. Fuarın 24 Kasım – 3 Aralık tarihleri arasında gerçekleştirileceği ve kitapseverlere indirimli ve kampanyalı kitaplar sunulacağı belirtildi.

Fuarın lansmanı, Ortaköy Kervansarayında düzenlenen bir basın toplantısı ile tanıtıldı. Toplantıya; Kaymakam Eren Arslan, AK Parti Bursa Milletvekili Ayhan Salman, Belediye Başkanı Alper Taban, AK Parti İnegöl İlçe Başkanı Mustafa Durmuş, İnegöl Belediye Meclisi Kültür Komisyonu Üyeleri ve Milli Eğitim Müdür Vekili Halil İbrahim Zengin katıldı.

Belediye Başkanı Alper Taban, Filistin’de yaşanan zulüm ve 20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü’ne de değinerek, İsrail’in yaptığı saldırılar sonucu 13 bin insanın hayatını kaybettiğini ve bu durumun lanetlendiğini ifade etti.

Başkan Taban, bu yılın sloganının ‘İnegöl’de mevsim kitap’ olduğunu ve Fuarın hafta içi 09.00-20.00, hafta sonu ise 10.00-20.00 saatleri arasında açık kalacağını belirtti. Taban ayrıca, 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde öğretmenlere özel indirimler yapılacağını ve indirim detaylarının daha sonra açıklanacağı bilgisini paylaştı.

Öğrencilerin fuara ücretsiz olarak taşınacağı ve bu kapsamda 12,500 öğrenciyi fuara getirmek için hazırlıkların yapıldığı bilgisini veren Taban, vatandaşları ve öğrencileri kitap şölenine davet etti. AK Parti Bursa Milletvekili Ayhan Salman da konuşmasında İnegöl Belediyesi tarafından düzenlenen bu organizasyonun ve kitabın önemini vurguladı.

Başa dön tuşu