Gündem

Bursa’da Asım’ın Nesli vefa gecesinde buluştu

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin “Asım’ın Nesli Gençlik Buluşmaları” programının en son konuğu, merhum ‘Diriliş Şairi’ Sezai Karakoç oldu. Karakoç’un fikirlerini ve şiirlerini Şair İbrahim Sadri ve Metin Önal Mengüşoğlu konuştu. Programa Kuran-ı Kerim tilavetiyle başlandı ve Büyükşehir Belediye Başkanvekili Fethi Yıldız, gençlere seslendi.

Program, Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi Orhangazi Salonu’nda gerçekleşti ve Büyükşehir Belediye Başkanvekili Fethi Yıldız, açılış konuşmasında gençlere seslenerek Türkiye’deki gençlik gruplarından ve sorumluluklarından bahsetti. Yıldız, gençlere yeni nesil teknolojilerle bilim ve teknolojide yarışma çağrısında bulundu.

Yazar Metin Önal Mengüşoğlu, programa Sezai Karakoç’un Kudüs şiirini okuyarak başladı ve Gazze’deki saldırılara dikkat çekti. İbrahim Sadri, Karakoç’un şiirlerini seslendirerek gençlere büyüklerini, şairleri ve önderleri anlatmanın önemini vurguladı.

Etkinlik sonunda Bursa Büyükşehir Belediyesi Gençlik Hizmetleri ve Spor Dairesi Başkanı Yunus Kaldırım, İbrahim Sadri ve Metin Önal Mengüşoğlu’na çeşitli hediye takdim etti ve gençler fotoğraf çekimiyle etkinliği ölümsüzleştirdi.

Başa dön tuşu