Ekonomi

Çiftçi dostundan bir hibe daha

Denizli’nde üreticilerin yüzünü güldüren Büyükşehir Belediyesi, zeytin üretimi yoğun olan Kale ilçesinin Gölbaşı, İnceğiz ve Doğanköy mahallelerindeki çiftçilerin ihtiyacını karşılamak amacıyla 3 adet 2 ton kapasiteli zeytin eleme makinesi desteği verme kararı aldı.

DENİZLİ (İGFA) – Denizli Büyükşehir Belediyesi, kırsal alanda yaşayan üreticilerin tarımda yüksek verim elde edebilmeleri için desteklediği örnek projelerine devam ediyor. Büyükşehir Belediyesi, Kale ilçesinde zeytin üretimi yoğun olan çiftçilerin ihtiyaç duyduğu zeytin eleme makinesi için destek verme kararı aldı. Gölbaşı, İnceğiz ve Doğanköy mahallelerinde yaygın olarak yapılan zeytin tarımında üreticilerin zeytin eleme işlemini daha kolay, temiz ve güvenli bir şekilde gerçekleştirebilmelerini sağlamak amacıyla zeytin eleme makinesi desteği sağlanacak. Bu 3 mahallede toplamda 16.053 dekar alanda 450.000 adet dikili zeytin ağacı bulunurken, 3 adet 2 ton kapasiteli zeytin eleme makinesi temin edilerek üreticilerin kullanımına sunulacak. Destek projesiyle ilgili olarak Denizli Büyükşehir Belediyesi ve Kale Belediyesi arasında bir protokol imzalanacak.

“Desteklerimiz artarak devam edecek”

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, kırsalda yaşayan vatandaşların tarım ve hayvancılıkta yüksek ürün verimi elde edebilmeleri için desteklemeye devam ettiklerini belirtti. Başkan Osman Zolan, üreticilerin ihtiyaç duydukları her şeyi temin etmek için çaba sarf ettiklerini vurgulayarak, “Büyükşehir Belediyesi olarak bugüne kadar 50’den fazla projeyle üreticilerimize destek sağladık. Üreticilerimizin verimli ve kaliteli üretime devam etmelerini sağlamak için desteklerimiz artarak devam edecek. Bu kapsamda zeytin üretimi yoğun olan Kale ilçemizin Gölbaşı, İnceğiz ve Doğanköy mahallelerindeki çiftçilerimizin zeytin eleme makinesi ihtiyaçlarına destek vereceğiz. Şimdiden çiftçilerimize bereketli kazançlar diliyorum” şeklinde konuştu.

Başa dön tuşu