Gündem

Çiğlili çocuklar hakları için buluştu

İzmir’deki Çiğli Belediyesi, 20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü’nü çocuk hakları ve özgürlüklerine dair bir bilinçlendirme etkinliği düzenlemekle kutladı. Etkinlik, Çiğli Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü tarafından Prof. Dr. Nermin Abadan Unat Kadın Yaşam Merkezi’nde yer alan Çocuk Oyun Odası’nda organize edildi ve çok sayıda Çiğlili çocuk ile aileleri tarafından takdirle karşılandı.

Etkinlikte uzman eğitmenler çocukların birer birey olarak sahip oldukları hak ve özgürlükleri aktarırken, çocuklar da bu haklarını ve düşledikleri dünyayı birer döviz hazırlayarak anlamlaştırdılar.

Belediye Başkanı, 20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü’nün önemini vurgulayarak, çocukların geleceğimizin güvencesi olduğunu ve onların eğitimli, bilinçli, ahlaki, duyarlı ve özgüvenli bireyler olarak yetişmeleri için gereken saygı ve eğitimi sağlamamız gerektiğini belirtti. Başkan ayrıca, her çocuğun eşit, özgür, mutlu ve onurlu bireyler olarak yaşayabileceği bir dünyanın umudu ile 20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü’nü kutladı.

Başa dön tuşu