Gündem

Depremzede çocuklara ‘hentbol’ morali

Avrupa Hentbol Federasyonu (EHF) ve Türkiye Hentbol Federasyonu (THF) tarafından desteklenen “#Hentbolİyileştirir” (#HandballHeals) projesi, deprem etkilenen bölgelerde gerçekleştirilmeye devam ediyor. Bu kapsamda, Gönüllü Timi 15-16 Kasım 2023 tarihlerinde Kahramanmaraş ve Gaziantep’te çeşitli etkinlikler düzenledi.

Depremden etkilenen çocuklar için temel hentbol eğitimleri ve sportif aktiviteler gerçekleştiren Gönüllü Timi, faaliyetlerini Kahramanmaraş Baykar Konteyner Merkezi’nde gerçekleştirdi. Gönüllü takımı THF Genel Koordinatörü Zeki Pehlivan, Uluslararası Faaliyetler Koordinatörü Zeynur Pehlivan, U19 Kadın Milli Takım Antrenörü Hakan Dinler, Kahramanmaraş İl Temsilcisi Tuncay Kılınç ve antrenör Eyüp Sevim oluşturdu.

Ayrıca, Gaziantep’te Nurdağı bölgesindeki depremden fazlaca etkilenmiş bir köy olan Şatırhöyük Ortaokulu’nda yaklaşık 25 öğrenciye hentbol eğitimi verildi. Diğer bir etkinlik ise Gaziantep merkezde bulunan Şahinbey Nesrin Mehmet Abar İlk ve Orta Okulu’nda, 35 çocukla birlikte “hentbol dolu” bir etkinlik düzenlendi.

Çocuklara hentbol hakkında bir cümle söylemeleri sırasında, bir kız çocuğu, proje sloganı “Hentbol İyileştirir” (#HandballHeals) hakkında “Hentbol Güzelleştirir” (Handball makes you beautiful) yorumunda bulundu. Bu öneri, Gönüllü Tim tarafından ilerleyen etkinliklerde kullanılmak üzere kabul edildi.

Başa dön tuşu