Gündem

Düzce İtfaiyesi’nden baca temizliği uyarısı

Düzce Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü, kış aylarının yaklaşmasıyla birlikte soba kullanılacak evlerde karbonmonoksit zehirlenmelerine karşı ailelere uyarıda bulundu. Soba kullanımında baca temizliği ve kaliteli kömür kullanımının önemine dikkat çekildi.

Düzce Belediyesi İtfaiye Müdürlüğünden yapılan açıklamada, kış mevsiminin yaklaşması ve soba kullanımının artmasıyla birlikte, soba kaynaklı zehirlenme olaylarına karşı vatandaşların gerekli önlemleri almasının önemine vurgu yaptı. Açıklamada, baca temizliği, kaliteli kömür kullanımı, baca sıvasının düzgün olması ve soba borularının temizlenmesine dikkat çekilerek bu noktaların zehirlenme olaylarını engelleyeceği belirtildi.

Ayrıca, olası yangın durumlarına karşı ev ve iş yerlerinde yangın tüpü bulundurulmasının önemine dikkat çekildi. “Ev ve iş yerinde bir yangın tüpü, büyük bir felaketi önleyebilir” ifadesi kullanılarak yangın tüpünün önemine dikkat çekildi. Söz konusu açıklama kış aylarında yaşanabilecek olaylara karşı vatandaşların daha dikkatli olması amacıyla yapıldı.

Başa dön tuşu