Bodrum HaberleriMuğla Haberleri

Ece Seçkin Cumhuriyetin 100. Yılında Bodrumlularla buluşacak

Cumhuriyetin ilanının 100. yılı Bodrum'da büyük bir coşkuyla kutlanacak. Bodrum Belediyesi tarafından düzenlenen etkinlikler, spor müsabakalarından konserlere kadar pek çok farklı etkinlikle dolu olacak.

Bodrum Belediyesi tarafından düzenlenen etkinliklerle Cumhuriyetin ilanının 100. yılı coşkuyla kutlanmaya hazırlanıyor. Bu özel yıl dönümünde Bodrum, farklı etkinliklerle dolu bir programla Cumhuriyet sevgisini tüm yurttaşlarına sunacak. Ece Seçkin’de 100. yıl coşkusunun Bodrumlularla birlikte yaşayacak.

Cumhuriyetin 100. yıl kutlama etkinlikleri, Bodrum Belediyesi tarafından organize ediliyor ve yarımada genelinde gerçekleşecek. Bu etkinlikler, Cumhuriyetin önemini ve anlamını Bodrum’a yakışır bir şekilde yansıtacak.

100. yıl etkinlikleri kapsamında, spor müsabakaları, turnuvalar, dans gösterileri, uçak gösterileri, tiyatro oyunları, belgesel ve film gösterimleri, söyleşiler ve bir dizi konser düzenlenecek. Ayrıca, Bodrum Deniz Müzesi’ne olan tüm girişler 29 Ekim 2023 tarihinde 1 gün boyunca ücretsiz olacak. Kutlama programı 29 Ekim Pazar günü saat 21.00’de Belediye Meydanı’nda Ece Seçkin konseri ve aynı anda Turgutreis Şevket Sabancı Parkı’nda gerçekleşecek olan Pusula konseri ile son bulacak.

Cumhuriyetin 100. yılını büyük bir gurur ve heyecanla karşılayan Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, kutlamalar hakkında şunları söyledi: “Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, bizlere armağan ettiği Cumhuriyeti ilelebet yaşatmak için tüm gücümüzle çalışmaya ve onun açtığı yolda her daim yürümeye devam edeceğiz. Cumhuriyet ruhunu en derinlerimize kadar yaşamak için Cumhuriyetimizin 100. yılında, Bodrum’da çeşitli etkinliklerle bir araya geleceğiz. Tüm vatandaşlarımızı etkinliklerimize beklerken özellikle 29 Ekim akşamı meydanlarda ellerinde Türk bayrakları ile buluşmaya ve beraber 100. yılımızı kutlamaya davet ediyorum.”

Başa dön tuşu