Gündem

ERÜ Diş Hekimliği Fakültesi’nde “Önlük Giyme” töreni

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Diş Hekimliği Fakültesi, 2023-2024 akademik yılı için “Önlük Giyme Töreni” düzenledi. Yeni başlayan diş hekimliği öğrencilerine beyaz önlüklerinin takıldığı törende, AK Parti Kayseri Milletvekili Şaban Çopuroğlu, Üniversite Rektörü Prof. Dr. Fatih Altun ve diş hekimliği fakültesi dekan yardımcıları Doç. Dr. Haydar Albayrak ve Doç. Dr. Salih Düzgün hazır bulundu.

Törende konuşan Milletvekili Çopuroğlu, Erciyes Üniversitesi’nin Kayseri’nin en büyük markası olduğunu belirterek önlük takan öğrencileri kutladı. Ayrıca, ERÜ’nün daha da güçlendirilmesi gerektiğini vurguladı.

Rektör Prof. Dr. Altun ise üniversitenin öğrenci odaklı etkin faaliyetler yürüttüğünü ve gençlerin eğitimi üzerinde büyük bir titizlikle durduklarını ifade etti. Öğrencilere başarılar dileyen Altun, onları meslek hayatına en iyi şekilde hazırlamak istediklerini belirtti.

Diş Hekimliği Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Haydar Albayrak ve Kayseri Diş Hekimleri Odası Başkanı Umut Kural da katılımcılara hitaben konuşmalar gerçekleştirdi ve öğrencilere başarı dileklerinde bulundular.

Konuşmaların sonrasında, akademik başarı gösteren öğretim üyeleri ve dönem birincisi öğrencilere plaketler takdim edildi. Törende ayrıca, yeni döneme başlayan 130 diş hekimliği öğrencisine beyaz önlükler giydirildi.

Başa dön tuşu