Gündem

Hastane saldırısındaki görüntülerde silah yok!

İletişim Başkanlığı, İsrail tarafından iki yanlış bilgi aktarımı yapıldığını bildirdi. İsrail’in resmi hesaplarından paylaşıldığı belirtilen ve Al Jazeera’nin yayınladığı görüntülerde Hamas üyelerinin Gazze’deki Endonezya Hastanesi’nde olduğunu gösterdiği iddia edilen bilgiyi İletişim Başkanlığı reddetti.

Gazze’deki Endonezya Hastanesi’nin İsrail savaş uçakları tarafından bombalanmasının ardından hastanede yaralanan siviller olduğunu belirten İletişim Başkanlığı, bu durumun dikkat çekici olduğunu hatırlattı. Başkanlık, hastane içinde patlamanın ardından çıkan kargaşa sırasında bir kişinin elindeki cop benzeri nesneyle duvara vurduğunu gösteren görüntüleri tanımak için İsrail’in resmi sosyal medya hesapları aracılığıyla paylaşılmış iddalara karşı çıktı.

İletişim Başkanlığı’nın açıklamalarına göre, İsrail resmi hesapları, duvara vuran cismin bir silah olduğunu ima etmek ve böylelikle hastane saldırılarını haklı çıkarmak için görüntüleri paylaştı. İletişim Başkanlığı, özellikle belirttiği görüntüler üzerine yapılan detaylı analiz sonucunda, duvara vurulan cismin bir silah olmadığının açıkça belirlendiğini ifade etti.

Başa dön tuşu