Gündem

İzmir Karşıyaka’dan Hatay’a moral gecesi

Karşıyaka Belediyesi’nin Cordelion Mutfak Sanatları Merkezi’nde (CMSM), Hatay mutfak kültürünü ön plana çıkartmak ve son dönemlerde zor zamanlar geçiren Hatay’a destek olmak amacıyla bir yardım gecesi düzenlendi.

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’ın da katılım gösterdiği bu yardım etkinliğinde, toplanan bağışların depremzedelerin ihtiyaçlarını karşılamakta kullanılacağı bildirildi.

Karşıyaka Belediyesi ile Hatay Büyükşehir Belediyesi’nin ortaklaşa düzenlediği gecede, UNESCO Hatay Gastronomi Evi şefleriyle birlikte, Hatay’a özgü malzemeler kullanılarak hazırlanan yöresel lezzetler misafirlere sunuldu.

Karşıyaka Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay gerçekleştirdiği konuşmada, Hatay’a yardım etme görevinin herkesin sorumluluğu olduğunu belirtti. Tugay, İzmir ve Karşıyaka’nın Hatay’a olan dayanışmasını öne çıkartıp, “Hepimize düşen görev, hep birlikte Hatay’ın yaralarını sarmak” şeklinde konuştu.

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Savaş ise, gösterilen dayanışma karşısında duyduğu memnuniyeti ifade ederek, “Hatay 2017 yılından itibaren UNESCO Gastronomi Şehri, 2019 yılından itibaren UNESCO Öğrenen Şehirler Ağı’na katıldı. Hatay’ı unutturmamak adına sizin gibi dostlarımızın aracılığıyla tüm dünyaya da kültürümüzü yaymak istiyoruz” dedi.

Savaş, Ankara Ticaret Odası tarafından ATO Congresium Kongre ve Sergi Merkezi’nde Realise edilen ve 81 ilin katıldığı 6’ıncı Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı Travel Expo’ya da katıldığını belirtti.

Başa dön tuşu