Gündem

Keşan Lisesi mezunlarından 55. yıl buluşması…. Keşan Lisesi’nde Cadde Kütüphanesi açıldı

Keşan Lisesi’nin 55. kuruluş yıldönümü, Keşan Belediyesi ve Keşan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile kutlandı. 1968 yılında kurulan ve ilk mezunlarını 1971’de veren olan Keşan Lisesi’nin kuruluş gününe AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal, Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu ve Ünlü Klarnet Virtüözü Keşanlı Serkan Çağrı gibi isimler de katıldı.

Okul Müdürü Tezcan Kuşkonmaz’ın öğretmen ve okul mezunlarına yaptığı teşekkür konuşmasının ardından program, Keşan Belediye Başkanı Helvacıoğlu’nun konuşmasıyla devam etti. Helvacıoğlu, Keşan Lisesi’nden mezun olmanın gururunu yaşadığını belirtti ve okul müdürlerine, öğretmenlere teşekkür etti.

Helvacıoğlu ayrıca, Keşan Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde hizmete açılan Keşan Lisesi Cadde Kütüphanesi’ni de anımsattı ve bu projeye katkı sağlayan herkese teşekkür etti.

Keşan Lisesi mezunu olan klarnet ustası Serkan Çağrı’nın düzenlediği müzik dinletisi sonrasında ‘Dünden Bugüne Anılarla Keşan Lisesi’ adlı sinevizyon gösterisi sunuldu.

Keşan Lisesi Cadde Kütüphanesi’nin açılışı boyunca mezunlar, kendi kitaplarını kütüphaneye bağışladı. Keşan Belediye Sanat Merkezi Trio Grubu tarafından gerçekleştirilen bir müzik dinletisi ve ikramların ardından program sona erdi.

Başa dön tuşu