Gündem

Kocaeli’de karate coşkusu

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde düzenlenen ‘İllerarası Karate Ligi’ 1. Ayak müsabakaları büyük bir coşku ve geniş katılımla sonuçlandı. Sporu tüm dallarında destekleyen ve “Sporun Başkenti Kocaeli” vizyonunu benimseyen Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, bu önemli spor etkinliğine ev sahipliği yapmaktan büyük onur duydu.

Ülke çapındaki önemli etkinlik, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin başı çekmesiyle Türkiye Karate Federasyonu, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve Kocaeli Üniversitesi işbirliği ile Umuttepe Kampüsü Gazanfer Bilge Spor Salonu’nda gerçekleştirildi. İllerarası Karate Ligi 1. Ayak müsabakaları, heyecan verici karşılaşmalar sonunda tamamlandı.

Çekişmeli rekabetin olduğu bu etkinlikte, 22 şehirden 88 kulüp, 760 kadın ve 681 erkek olmak üzere toplam bin 441 sporcu yarışmalara katıldı. Kocaeli’yi temsil eden 367 sporcu arasında genç karateciler, dereceye girebilmek için büyük çaba gösterdi. 4 farklı yaş kategorisinde düzenlenen şampiyonanın ilk ayağında, Türkiye Karate Federasyonu tarafından atanan 100 hakem görev yaptı.

Karşılaşmaların sonunda, dereceye giren sporcular madalyalarıyla birlikte salondan mutlu bir şekilde ayrıldı. İllerarası Karate Ligi’nin toplamda 3 ayağını kapsayan yarışmada, en yüksek puanları toplayan sporcular, finallerde yarışma hakkı kazanacak.

Başa dön tuşu