Gündem

Kütahya’da Yoncalı Mesire Alanı’na farklı kimlik

Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, Belediye tarafından yenilenen ve yeni bir görünüm kazandırılan Yoncalı Mesire Alanı’ndaki peyzaj çalışmalarını yerinde inceledi. İlgili çalışmaların son aşamada olduğunu belirten Işık, bölgenin daha önce Kütahya İl Özel İdaresi’ne tahsisli olduğunu ifade etti.

Işık, tahsisi kaldırılıp belediyeye devredilmesinin ardından hızla yenileme sürecine başlandığını ve çok kısa bir sürede bu çalışmanın tamamlandığını vurguladı. Şimdi ise yerinde peyzaj düzenlemeleri ile çevre düzenlemesi çalışmalarının sürdüğünü belirtti.

Yoncalı Mesire Alanı’nın, 105 bin metrekare büyüklüğünde bir alana sahip olduğunu belirten Başkan Işık, bu alanın, Kütahya’nın yeşil alanlarını artırmaya yönelik bir adım olduğunu ifade etti. Kütahya ve Yoncalı Mahallesi’nin turizm potansiyelini artıracağına inandığını belirten Işık, alanın tamamlanmasının ardından halkın hizmetine sunulacağını açıkladı. İncelemelerin ardından güzel çalışmaların son aşamada olduğunu belirten Işık, projenin hayata geçirilmesine emek veren herkese teşekkür etti.

Başa dön tuşu