Marmaris HaberleriMuğla Haberleri

Marmaris bir hafta boyunca yarışlarla şenlenecek

Marmaris'te 34. kez düzenlenen Uluslararası Yarış Haftası, 30 farklı ülkeden binlerce yelkenciyi ağırlamaya hazırlanıyor.

Marmaris’te, her yıl geleneksel olarak düzenlenen ve bu yıl 34’üncüsüne ev sahipliği yapacak olan Marmaris Uluslararası Yarış Haftası 28 Ekim-3 Kasım tarihleri arasında yelkencileri ağırlayacak.

Marmaris Uluslararası Yat Kulübü (MIYC)’nden yapılan bilgilendirmede, bu yelken yarışının 34 yıl boyunca kesintisiz olarak düzenlendiği ve Doğu Akdeniz’in en fazla katılım gösteren yelken yarışı olduğu ifade edildi.

Yarışın tarihinde, 30 ülkeden binlerce yelkenciye ev sahipliği yapıldığı belirtilirken, bu sene Türkiye başta olmak üzere, Almanya, İspanya, Bulgaristan, Kazakistan, Moldova, Letonya, Belarus, Rusya, Ukrayna, ABD, Romanya, İngiltere, Yunanistan ve Karadağ gibi ülkelerden toplamda 1000 yelkenci ve 110 tekne ile katılımın beklendiği aktarıldı.

Marmaris’te turistik sezonun sonlarına doğru gerçekleşen bu büyük organizasyonun, şehre sosyal ve ekonomik anlamda büyük katkılar sağladığı vurgulanırken, bu etkinliğin daha da büyümesi adına herkesin desteklerini bekledikleri belirtildi. Etkinliğe destek olan Setur Marinaları, Netsel Marina ve Marmaris Belediyesi’ne ayrıca teşekkürler sunuldu.

Başa dön tuşu