Datça HaberleriMuğla Haberleri

Marmaris Datça çevresinde yaşayanlar dikkat! Fırtına geliyor

Muğla'nın Marmaris ve Datça ilçeleri için şiddetli yağış ve rüzgar uyarısı yapıldı.

Meteoroloji 4. Bölge Müdürlüğü, Marmaris ve Datça bölgelerinde beklenen yoğun yağışlarla ilgili önemli bir uyarıda bulundu. Yapılan son meteorolojik analizlere göre, bu gece itibarıyla başlayacak olan kuvvetli yağışların, yarın boyunca etkisini sürdürmesi bekleniyor. Vatandaşlar, olası ani sel, su baskını, yıldırım, dolu ve hortum risklerine karşı uyarılıyor.

Muğla kıyılarında, güney doğudan esen rüzgarların hızının saatte 40 ila 70 kilometreye ulaşacağı tahmin ediliyor. Bu rüzgarlarla beraber, özellikle Marmaris ve Datça çevrelerinde, çok şiddetli yağışlar bekleniyor. Yağış miktarlarının yer yer 51 ile 100 kilogram/metrekare arasında değişmesi öngörülüyor.

Yetkililer, şiddetli yağışların yol açabileceği olumsuzluklara karşı vatandaşları uyarıyor. Ani sel, su baskını, yıldırım düşmesi, yerel dolu yağışları ve hortum oluşumu gibi tehlikelere karşı dikkatli olunması gerektiği vurgulanıyor. Ayrıca, çatı uçmaları, ulaşımda aksamalar, ağaç ve direk devrilmeleri gibi risklere karşı tedbir alınması önem taşıyor.

Özellikle soba ve baca gazı zehirlenmelerine karşı evlerde ve iş yerlerinde dikkatli olunması gerekiyor. Hava şartlarından etkilenebilecek tüm dış etmenlere karşı önlemler alınmalı, güvenli bir ortam sağlanmalıdır.

Başa dön tuşu