Gündem

MEB’den 24 Kasım’a özel hazırlık

Millî Eğitim Bakanlığı (MEB), 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle hem İstanbul hem de Ankara’da özel bir program düzenliyor. Programa Türkiye’nin 81 ilinden, mesleğinde fark yaratmış öğretmenlerin davet edildiği bildirildi.

22 Kasım’da Ankara’da başlaması planlanan etkinliklerin ilk adımı, Kızılay Metro Sanat Galerisi’nde sergi açılışı olacak. “Öğretmen Gözüyle Eğitim Öğretim” temalı öğretmenler arası fotoğraf yarışmasında kazanan eserlerin sergileneceği bu açılışta ayrıca, yarışmada başarılı olanların ödülleri de verilecek.

Fark yaratan öğretmenler ve şehit öğretmen aileleri, “Şehit Öğretmenler Abidesi”ne ziyarette bulunacaklar ve “100. Yıl Eğitim Hatıra Ormanına” fidan dikecekler. Tarihi ve kültürel rotayı takip eden grup, Anadolu Medeniyetleri Müzesi, Etnografya Müzesi, Ulucanlar Cezaevi Müzesi, 1 ve 2. Meclis Binası, Hacı Bayram Veli Cami ve Müzesi ve Taceddin Dergâhı’ni da gezerek bu güne özel programı tamamlayacaklar.

Tarihî ve kültürel gezilere ek olarak öğretmenler, Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi, Beştepe Millet Camisi, 15 Temmuz Demokrasi Müzesi ve Türk Havacılık ve Uzay Sanayisini (TUSAŞ) da ziyaret edecekler.

Ankara programının ardından öğretmenler 24 ve 25 Kasım’da ise İstanbul’da ağırlandıkları özel programla tarihî, kültürel ve sanatsal etkinliklere katılacaklar. İstanbul programı kapsamında Topkapı Sarayı Müzesi, Ayasofya Camisi, Sultanahmet Meydanı ve İslam Bilim ve Teknoloji Tarihi Müzesi’nin yanı sıra BAYKAR AE-GE Merkezi de ziyaret edilecek.

MEB’in düzenlediği bu özel programda, başarılı öğretmenlerin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş tarafından da kabul edilmesi bekleniyor.

Başa dön tuşu