Muğla Haberleri

Menteşe otogar trafiği büyük ölçüde rahatlayacak

Muğla Büyükşehir Belediyesi, Adliye-Menteşe Yeni Otogar yol projesini hayata geçirerek, şehir içi trafik yoğunluğunu azaltmayı hedefliyor.

Muğla Büyükşehir Belediyesi, uzun bir bekleyişin ardından Adliye-Menteşe Yeni Otogar yol projesini hayata geçiriyor. Bu yolun yapımı için bir süredir devam eden hukuki süreçler ve kamulaştırma işlemleri nihayet sonuçlandı. Şehrin merkezindeki trafik yoğunluğunu önemli ölçüde azaltması beklenen bu proje, şehir içi ulaşımın kalitesini artıracak.

Proje, Adliye önünden Dirgeme Kavşağı’na kadar olan yolu 4 şeride çıkararak, daha etkin bir trafik akışı sağlayacak. Yapılacak olan 1600 metrelik sıcak asfalt döşemesi, yaya kaldırımları, yağmur suyu drenaj hatları ve çevresel düzenlemeler, bu bölgedeki ulaşım kalitesini önemli ölçüde iyileştirecek.

Yolun genişletilmesi ve refüj eklenmesiyle birlikte, Karayolları Genel Müdürlüğü’nün sorumluluğunda olan Yeni Otogar önündeki Akkaya (Dirgeme) Kavşağı dahil olmak üzere şehir içi trafik yoğunluğu azalacak. Bu çalışmalar, belirli aşamalar halinde yürütülecek ve ilk etapta benzin istasyonundan ova yoluna kadar olan bölüm trafiğe kapatılacak.

Proje kapsamında, Yatağan yönünden yeni otogara yeni bir bağlantı yolu inşa edilecek. Bu yol sayesinde, büyük yolcu otobüslerinin otogara daha rahat ulaşması ve trafik akışının daha düzenli olması sağlanacak. Yapılacak asfalt ve hendek beton çalışmalarıyla, hem sürücüler hem de yayalar için daha güvenli ve konforlu bir ulaşım deneyimi sunulacak.

Başa dön tuşu