Spor

Milli boksörlerimiz Budva’da madalyaları sildi süpürdü

Türkiye, Avrupa 22 Yaş Altı Boks Şampiyonası'nda 2 altın, 2 gümüş ve 8 bronz olmak üzere toplam 12 madalya kazanarak boks alanında önemli bir başarıya imza attı.

Türkiye’nin genç boksörleri, Avrupa 22 Yaş Altı Boks Şampiyonası’nda gösterdikleri üstün performans ile toplamda 12 madalya kazanarak büyük bir başarıya imza attılar.

Karadağ’ın Budva şehrinde düzenlenen şampiyonada, Türkiye Boks Federasyonu sporcuları 2 altın, 2 gümüş ve 8 bronz madalya elde etti. Bu sonuç, ülkemizin boks sporunda geldiği noktayı gözler önüne serdi.

Gamze Soğuksu (52 kilo) ve Büşra Işıldar (75 kilo) isimli milli boksörler, kategorilerinde Avrupa şampiyonu olmayı başardı. Gamze, Rus rakibi Valeriia Linkova’yı; Büşra ise Ukraynalı Veronika Nakota’yı yenerek altın madalyaya ulaştı.

Nurselen Yalgettekin (Kadınlar 48 kilo) ve Sultan Osmanlı (Erkekler 75 kilo), final maçlarında yaşadıkları yenilgilere rağmen gümüş madalya kazanarak ülkemizi gururlandırdı.

Şampiyonada Nilay Yaren Çam (54 kilo), Gizem Özer (63 kilo), Sıla Üçyıldız (81 kilo) ve Şeyma Düztaş (+81 kilo) kadınlarda; Semih Gümüş (51 kilo), Can Kaya (54 kilo), Fatih Kaya (67 kilo) ve Emir Büyükdağ (92 kilo) erkeklerde olmak üzere toplam sekiz sporcu bronz madalya kazandı.

Başa dön tuşu