Gündem

Milli sporcu Çebi Formula 1 yolunda

Türk karting sporcusu Ayşe Çebi, 15 yaşında olmasına rağmen önemli bir başarıya daha imza atacak. Çebi, ‘Geleceğin Şampiyonları Karting Akademisi’ organizasyonuna Türkiye’yi temsilen katılacak isim oldu.

Ayşe Çebi, 21-22 Kasım’da Birleşik Arap Emirlikleri’nin başkenti Abu Dabi’de düzenlenecek olan etkinlikte yarışacak. Bu etkinlikle, kadınların karting yarışlarına olan katılımlarının artırılması ve desteklenmesi hedefleniyor.

Kadın sürücülerin karting sporundaki başarılarının ön planda tutulacağı etkinlik, uluslararası düzeyde takdir toplayacak. F1 Akademisi de bu etkinlikte mini, junior ve senior kategorilerinde başarılı olan 3 bayan sürücüye destek verecek.

Geliştirdiği başarılarla gurur kaynağımız olan Ayşe Çebi, 2023 sezonunda İtalya’da düzenlenen üç büyük uluslararası şampiyonadan biri olan ‘İtalya Karting Şampiyonası’, ‘IAME İtalya Serisi’ ve ‘WSK Serisi’ni takip edecek.

Abu Dabi’deki bu büyük etkinlikte Ayşe Çebi, OK-N Senior kategorisinde 21 farklı ülkeden gelen 36 sporcuya karşı mücadele edecek.

Başa dön tuşu