Teknoloji Haberleri

Mobil oyuncuların gözü kulağı bu telefonda

Asus ROG Phone 8 Ultimate, oyun telefonu piyasasında yeni bir çığır açmaya hazırlanıyor.

Mobil oyun sektörünün lider isimlerinden Asus’un ROG Phone serisinin yeni üyesi, piyasaya sürülme arefesinde. Asus ROG Phone 8 Ultimate, teknoloji dünyasının merakla beklediği bir cihaz olma özelliğini koruyor. Şimdiye kadar hakkında fazla bilgi sızmamış olan bu cihaz, performansı ve özellikleriyle ilgili pek çok soru işaretini beraberinde getiriyor. Ancak son gelişmelerle birlikte bu belirsizlikler azalmaya başladı.

Yeni Asus ROG Phone 8 Ultimate, performans testlerinde boy gösterdi. ASUS_AI2401_D model numarasıyla Geekbench veri tabanında yer alan cihaz, tek çekirdekli testlerde 2 bin 235 puan, çok çekirdekli testlerde ise 7 bin 98 puan topladı. Bu sonuçlar, cihazın teknik özelliklerine dair ipuçları sunuyor.

Bu akıllı telefon, Qualcomm’un en yeni işlemcisi Snapdragon 8 Gen 3 ile donatılmış. Qualcomm, bu işlemci için TSMC ile iş birliğini sürdürüyor. 4 nm teknolojisiyle üretilen bu işlemcide, çeşitli hızlarda çalışan sekiz çekirdek bulunuyor. Ray Tracing destekli Adreno 750 grafik birimi de cihazın dikkat çeken özellikleri arasında.

Asus ROG Phone 8 Ultimate’ın Geekbench listesinde 24 GB RAM ile geldiği görülüyor. Ayrıca cihazın kutudan çıkar çıkmaz Android 14 işletim sistemi ile çalışacağı belirtiliyor. Şu an itibarıyla cihaz hakkında elimizdeki bilgiler bu kadar. Tanıtım tarihi ile ilgili net bilgiler henüz mevcut değil, ancak Geekbench sonuçlarına bakılırsa, kullanıcıların bu cihazı çok fazla beklemeyeceği söylenebilir.

Başa dön tuşu