Gündem

Mudanyalılar belediye başkanından memnun mu? Çöp, otopark ve yol isyanı

Mudanya, tarihi dokusu ve doğal güzellikleri ile tatilcilerin göz önünde bulundurduğu bir ilçe olmuştur. İlçe merkezi ve köylerinde bulunan korunmuş doğa, zeytin ağaçları ve temiz denizi, doğa ve yaz tatilleri için ideal bir ilçe yapmaktadır. Fakat Mudanya’nın güzellikleri ile birlikte belediye başkanının performansı da vatandaşlar arasında tartışma konusu olmuştur.

Mudanya sakinleri, Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz’ın performansı hakkındaki düşüncelerini ifade ettiklerinde çeşitli görüşler bulunmaktadır. Bazı vatandaşlar, Belediye Başkanı’nın hizmetlerinden çok memnun olduğunu ve “Sadece yol yapıyor ve yolları da çok kötü yapıyor. Parklar ve bahçeler düzenlenmeli. Çocuk oyun alanlarına bakılmıyor. Park oyuncakları kırık. Çöp toplamak, belediye başkanı olmak için yeterli değil” şeklinde eleştiriler ortaya koydu.

Diğer bir kısmı ise, belirli sorunların yanında genel olarak hizmetlerden memnun olduğunu belirtti: “Ben genel anlamda memnunum. Şu anda herhangi bir beklentim yok ve her şey iyi gidiyor. Ancak çöp toplama ve tek yönlü yollar ya da park problemları gibi belirli eksiklikler var. Ancak bunların da zamanla çözüleceğini düşünüyorum.”

Yine bir vatandaş ise başkan Hayri Türkyılmaz’ın sınıf arkadaşı olduğunu belirterek kendisini ayrı bir gözle değerlendirdi: “Benim sınıf arkadaşım, severim, iyi çalışmalar yaptı.” şeklinde hislerini ifade etti.

Başa dön tuşu