Datça HaberleriMuğla Haberleri

Muğla Datça’da Göçmen Operasyonu: 18 Kişi Kurtarıldı, 40 Kişi Yakalandı

Muğla'nın Datça ilçesi sularında gerçekleştirilen bir operasyonla 18 düzensiz göçmenin hayatı kurtarıldı. Aynı bölgede, yurt dışına çıkmaya çalışan başka bir grup içindeki 40 kişi de gözaltına alındı.

Muğla’nın Datça ilçesi açıklarında Sahil Güvenlik ekiplerinin gerçekleştirdiği operasyonlarda, 18 düzensiz göçmen kurtarıldı, 40 göçmen ise yakalandı. Göçmenlerin yasadışı yollarla yurt dışına çıkmaya çalıştıkları sırada Sahil Güvenlik tarafından müdahale edildi.

Muğla’nın Datça ilçesi sularında gerçekleştirilen bir operasyonla 18 düzensiz göçmenin hayatı kurtarıldı. Aynı bölgede, yurt dışına çıkmaya çalışan başka bir grup içindeki 40 kişi de gözaltına alındı.

Sahil Güvenlik Harekete Geçti: 18 Göçmen Kurtarıldı

Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından yapılan açıklamada, Datça açıklarında bir grup düzensiz göçmen olduğu ihbarı üzerine ekiplerin hızla harekete geçtiği belirtildi. Yunanistan unsurlarının Türk karasularına ittiği can salında bulunan 18 kişi, Sahil Güvenlik ekipleri tarafından kurtarıldı.

Lastik Botla Kaçış Girişimi: 40 Göçmen Yakalandı

Operasyonun bir diğer ayağında ise, Sahil Güvenlik botları tarafından lastik bot içerisinde yurt dışına çıkmaya çalışan başka bir grup tespit edildi. Durdurulan botta 40 yabancı uyruklu şahıs yakalanarak gözaltına alındı.

Göçmenlerin Akıbeti

Kurtarılan ve yakalanan düzensiz göçmenler, gerekli işlemlerin ardından İl Göç İdaresi Müdürlüğü’ne teslim edildi.

Başa dön tuşu