Muğla Haberleri

Muğla’da İlk Tiyatro Festivali Heyecanı

Muğla, tiyatro sanatının büyüsüne kapılmaya hazırlanıyor. 31 Ekim'de başlayacak olan festival, tiyatro sanatını geniş kitlelere tanıtarak, farklı deneyimlerin paylaşılacağı bir platform oluşturmayı hedefliyor.

Muğla, tiyatro sanatının büyüsüne kapılmaya hazırlanıyor. 31 Ekim’de başlayacak olan festival, tiyatro sanatını geniş kitlelere tanıtarak, farklı deneyimlerin paylaşılacağı bir platform oluşturmayı hedefliyor.

Muğla Tiyatro Festivali Başlıyor!

Muğla, tiyatro sanatına ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Tiyatro ve Sinema Sanatçıları Derneği tarafından organize edilen ve 31 Ekim’de kortej yürüyüşü ile başlayacak olan festival, 4 Kasım’a kadar sürecek.

Festivalin Tanıtımı Yapıldı

Muğla Menteşe Konakaltı İskender Alper Kültür Merkezi’nde düzenlenen tanıtım etkinliğiyle festivalin detayları paylaşıldı. Festival, geçtiğimiz yıllarda aramızdan ayrılan Avni Burak Yenice adına düzenleniyor. Bu özel etkinlikle tiyatro sanatını daha geniş kitlelere tanıtarak, toplumla tiyatro arasındaki ilişkiyi daha da kuvvetlendirmek hedefleniyor. Beş gün sürecek olan festivalde; yetişkin tiyatroları, çocuk tiyatroları, söyleşiler, sokak gösterileri ve atölye çalışmaları yer alacak.

Dernek Başkanı Mehmet Topbaş’tan Açıklamalar

Tiyatro ve Sinema Sanatçıları Derneği Başkanı Mehmet Topbaş, festival hakkında düşüncelerini şu şekilde paylaştı: “14 Temmuz 2020’de Muğla’da Tiyatro ve Sinema Sanatçıları Derneği’ni kurarak tiyatro ve sinema sanatına yeni bir soluk getirmeyi amaçladık. Muğla’da tiyatro ve sinema adına söyleyecek çok şeyimiz olduğuna inanarak bu yolda ilerledik. Öncelikli hedeflerimiz arasında Muğla’ya bir tiyatro festivali kazandırmak vardı. 31 Ekim’de başlayacak festivalimizle, tiyatro sanatını daha geniş kitlelere tanıtmayı, farklı kültürlerin tiyatro deneyimlerini aktarmayı ve tiyatro sanatında üretim kalitesini artırmayı hedefliyoruz. İlk kez düzenlenecek olan bu festivalde, Avni Burak Yenice’nin adını yaşatacağız. Hayallerimizi gerçekleştirmenin heyecanını yaşıyoruz.”

Başa dön tuşu