Gündem

Osmangazi’de camilerin çevresi çok güzel

Bursa’da, Osmangazi Belediyesi tarafından gerçekleştirilen yatırımlar ile ilçedeki camilerin çevre düzenlemeleri devam ediyor. Belediye, Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar’ın liderliğinde, vatandaşların isteklerini önemseyerek harekete geçmiş durumda.

Bursa’nın Osmangazi ilçesine bağlı Güneştepe Mahallesi’ndeki Siteler Camii çevresinin düzenlenmesi için çalışmalara başlandı. Bu proje, vatandaşların talepleri doğrultusunda gerçekleştiriliyor. Proje kapsamında cami çevresine 2,806 metrekare sert zemin, 1,400 metrekare kaldırım, 2,350 metrekare yeşil alan, 600 metrekare bordür, 2,200 metre sev taşı ve 26 metre perde duvar eklenecek. Ayrıca 240 metrekare alana gölgelik alan oluşturulacak. Bu düzenlemelerin tamamlanmasıyla birlikte Siteler Camii’nin çevresi, vatandaşların rahatça vakit geçirebileceği ve dinlenebileceği bir alan haline gelecek.

Çalışmaların başladığı alanda incelemelerde bulunan Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, bu projeyle birlikte Güneştepe Mahallesi’ne nefes alabilecekleri güzel bir alan kazandıracaklarını belirtti ve halk ile buluşacak olan yeşil alanın en kısa sürede hizmete gireceğini ifade etti.

Güneştepe Mahallesi sakinleri ise Belediye Başkanı Mustafa Dündar’a yapılan hizmetlerden dolayı teşekkür etti.

Başa dön tuşu