Gündem

Özgür Özel: Hadi oradan keratalar meşgul etmeyin memleketi!

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, parti grubu toplantısında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 50+1 formülüne dair çıkışları ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin son açıklamalarını ele aldı. Özel, bu konunun toplumun gündemini meşgul etmemesini savundu.

Özel konuşmasında, CHP olarak dünya çapındaki sosyalist ülke liderlerine seslendiklerini belirtti ve Filistin’deki durumla ilgili her birine birer mektup gönderdiklerini ifade etti. Özel, Filistin’deki dramın sonlandırılması, barışın sağlanması ve Gazze’deki mücadelenin tez zamanda son bulması gerektiğini belirtti. CHP’nin yerel yönetimlerinin Filistin’e yardım göndermeyi planladığını ve bu konuda girişimlerde bulunduklarını ekledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 50+1 tartışmasına dönük çıkışları ve Bahçeli’nin bu konuyu oydaşma tartışmasına taşımasına ilişkin değerlendirmelerde de bulunan Özel, bu tür tartışmaların ülkenin gündemini işgal etmemesi gerektiğini ifade etti.

Özel ayrıca, emekli maaşlarıyla ilgili olarak hükümetin emeklileri göz ardı ettiğini savundu ve bunun sonucunda asgari ücretlilerin satın alma gücünün düştüğünü belirtti. Emekli maaşlarının yeterli olmadığını ifade ederek, vatandaşların artan yaşam maliyetleri karşısında zor durumda olduğunu belirtti.

Başa dön tuşu