Gündem

Projelerin yüzde 87’si tamam

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, seçim beyannamesinde belirtilen 165 projeden 144’ünün tamamlandığını ve bu sayede %87 başarı oranına ulaştıklarını ifade etti. Soyer, İzmir’in değişen ihtiyaçlarına cevap verebilmek adına 15 ilave projenin de hayata geçirildiğini bildirdi.

Soyer’in 2019’da açıkladığı “Cemre Projeleri” kapsamındaki faaliyetler, resmi web sitesinde yayımlanan bir kitapçıkta paylaşıldı. Kitapçıkta yer verilen 7 ana hedef altında belirtilen projeler, Başkan Soyer’in görev süresince İzmir’de elde ettiği başarıları ortaya koyuyor.

Kitapçık, depremi ve iklim krizlerini başarıyla yönetmek için atılan adımların yanı sıra, altyapı hizmetlerindeki iyileştirmeler ve ulaşım yatırımları hakkında detaylı bilgi veriyor. Ayrıca, kentsel dönüşüme yönelik kooperatifçilik modeli ve İzmir Körfezi’ndeki koku sorununu çözen ‘Yaşayan Körfez Seferberliği’ gibi önemli projeler de dikkat çekiyor.

Başkan Soyer’in “İzmir’i demir ağlarla öreceğiz” sözüne atıfta bulunan kitapçıkta, Soyer İzmir tarihinin en büyük metro yatırımlarını gerçekleştirdiklerini belirtiyor.

Kitapçıkta ayrıca Cumhuriyetin 100. yılının onuruna İzmir’de 100 Cumhuriyet kalesi inşa edilme hedefi de yer alırken, bu kapsamda üç kalenin zaten inşa edilmiş olduğu belirtiliyor.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, kentin geleceğine daha dirençli, güçlü ve yaşanabilir bir İzmir bırakma hedefiyle çalışmalarının devam edeceğini belirtti. Başkanın sözlerine göre İzmir, halkı ile birlikte hizmet etmenin ve kenti daha yaşanabilir hale getirmenin mutluluğunu duyuyor.

Başa dön tuşu