Gündem

Rusya’ya ‘Türk Mobilyası’ çıkarması

İstanbul, Ankara, Akdeniz ve Ege’deki İhracatçı Birlikleri “Turkish Furniture” markası adına gelecek yıl Moskova’da düzenlenecek olan Mebel 2023 Fuarı’na katılacaklar. Fuarda, Türkiye’nin mobilya, kağıt ve orman ürünlerine dair tanıtımlar yapılarak markanın en iyi şekilde temsil edilmesi hedefleniyor.

Gelecek yıl 20-24 Kasım tarihleri arasında düzenlenecek olan Mebel Fuarı, Rusya ve Doğu Avrupa’nın en büyük mobilya fuarlarından biridir ve Türk ihracatçılar tarafından büyük ilgi görmektedir. Fuarda bu sene Türkiye’den 60 firma katıldı ve firmalar için önemli tanıtım ve iş birlikleri fırsatları sunmaktadır.

Ayrıca, Ege Mobilya Kağıt ve Orman Ürünleri İhracatçıları Birliği Başkan Yardımcısı Hikmet Güngör, 2023 yılında başta Rusya olmak üzere birçok pazarda 100 milyon dolarlık mobilya ihracatı hedeflediklerini belirtti. Güngör, fuarda “Turkish Furniture” markasının tanıtılmasının sektörün kapasitesini ve potansiyelini yansıttığını vurguladı.

Moskova’daki Türkiye’nin Ticaret Müşaviri Mustafa Gökçeoğlu da, fuara katılan firmalarla bir araya gelerek başarı dileklerini iletti.

Başa dön tuşu