Gündem

Şekerpınar Bilgi Evi ve ASM hizmete açıldı

Çayırova ilçesi, Şekerpınar Bilgi Evi ve Aile Sağlığı Merkezi’ne (ASM) kavuştu. Çayırova Belediye Başkanı Bünyamin Çiftçi önderliğinde Şekerpınar mahallesi için gerçekleştirilen projenin açılış töreni düzenlendi. Törende çocuk kulübü ve aile sağlığı merkezi ihtiyaçlarını karşılayacak kompleks proje hakkında konuşmalar yapıldı. Törene, AK Parti Kocaeli Milletvekili Mehmet Akif Yılmaz ve Çayırova Belediye Başkanı Bünyamin Çiftçi’nin yanı sıra çok sayıda yetkili ve vatandaş katıldı.

Kocaeli İl Sağlık Müdür Yardımcısı Mürsel Durmaz, konuşmasında Çayırova’da yeni açılan ASM’ler sayesinde merkez başına düşen kişi sayısının 3 bin 700’den 3 bin 200’e düştüğünü belirtti. Belediye Başkanı Çiftçi de konuşmasında, mahalle sakinlerinin talepleri doğrultusunda, projeyi hayata geçirdiklerini belirtti.

Belediye olarak 5 yaşında bin 400 çocuğa eğitim verdiklerine dikkati çeken Başkan Çiftçi, çocukların kültür-sanat donanımlarını artırmak için de çalışmalar yürüttüklerini belirtti.

Törende bir konuşma yapan Kocaeli Milletvekili Mehmet Akif Yılmaz, yeni merkezin çocuklar ve aileler için güzel bir adım olduğunu söyledi ve merkeze katkıda bulunan herkese teşekkür etti. Milletvekili Yılmaz, belediyelerin vatandaşın talebi üzerine hizmetler üretmeye devam edeceğini de vurguladı.

Başa dön tuşu