Gündem

Telefonunu değiştirirken yaptığı ihmal hayatını kararttı

Denizli'de yaşayan Mehmet Demir, eski telefonunu takasa verirken kişisel bilgilerini silmeyi unuttu. Bu basit unutkanlık, onun yaklaşık 1 milyon lira borçla karşılaşmasına sebep oldu.

Denizli’de çalışan bir hizmetli olan Mehmet Demir, eski telefonunu değiştirirken yaşadığı talihsiz olayla gündem oldu. Yeni bir telefon almak için eski cihazını takasa veren Demir, içerisindeki hassas bilgileri silmeyi ihmal etti.

Bilgisayar korsanları, Demir’in unuttuğu bu bilgilere ulaşarak onun adına büyük miktarda para hareketleri gerçekleştirdi. Bu işlemler sonucunda Mehmet Demir, yaklaşık 1 milyon lira borçla mücadele etmek zorunda kaldı.

Bu olayın ardından Demir’e bankalar tarafından icra takip süreci başlatıldı. “Benim gibi mağdur olmamanız için eski telefonlarınızı asla başkasına vermeyin” diyerek yaşadığı olayı paylaşan Demir, duygusal anlar yaşadı.

Demir, telefonundaki bilgileri kullanarak mağdur edildiğini belirterek, bu durumda olan korsanlar hakkında hukuki süreç başlattı. Ayrıca, yaşadığı bu talihsiz olay nedeniyle zor günler geçirdiğini ve eşiyle boşandığını ifade etti. Demir, “Artık bu yükün altından kalkamayacağımı düşünüyorum” dedi.

Bu olayın ardından Demir, tüm vatandaşlara “Lütfen eski telefonlarınızı başkasına verirken iki kez düşünün. İçerisindeki bilgileri silmeyi unutmayın. Kırın, atın ama asla vermeyin. Bu benim başıma geldi, başkasının başına gelmesin” şeklinde uyarılarda bulundu.

Başa dön tuşu