Gündem

Yenilenen Gündoğan Parkı açıldı

Yenimahalle Belediyesi, ilçe genelinde gerçekleştirdiği ağaçlandırma ve yeşillendirme çalışmaları sayesinde adından sıkça bahsettiriyor. Şentepe’deki Gündoğan Parkı’nda yürütülen revizyon çalışmalarını tamamlayan belediye, parkı yenilemiş haliyle hizmete sundu.

Yenimahalle Belediyesi’nin açılışı, Belediye Başkanı Fethi Yaşar ve eşi Azize Yaşar’ın ev sahipliğinde gerçekleştirildi. Açılışa, CHP Yenimahalle İlçe Başkanı Gökay Yıldırım ve yönetimi, Yenimahalle Belediyesi Başkan Vekili Mehmet Kartal, Başkan Yardımcıları Yaşar Neslihanoğlu ve Erhan Aras, DEVA Parti Yenimahalle İlçe Başkanı Bahadır Koç, belediye meclis üyeleri, muhtarlar ve mahalle sakinleri katılım gösterdi.

Türkiye birincisi TUBİL Halk Dansları Topluluğu’nun çocuk ekibinin halk oyunları gösterisiyle başlayan törenin açılış konuşmasını yapan Başkan Yaşar, “Altyapı ve üstyapı çalışmalarımızın yanı sıra spor ve sosyal tesislerimizle bugün Şentepe cıvıl cıvıl hale geldi” ifadelerini kullandı.

Yenimahalle artık sadece Ankara’da değil tüm Türkiye’de biliniyor

Yenimahalle’nin artık sadece Ankara’da değil, Türkiye’de de adından söz ettiren bir ilçe olduğunu belirten Yaşar, “Sanayi Bakanlığı ve TÜİK tarafından hazırlanan ilçeler arası gelişmişlik sıralamasında Yenimahalle, hayata geçirdiğimiz proje ve çalışmalarla 5. sıraya yükseldi. Her mahallemizin ihtiyacını çok iyi biliyor ve buna göre planlı ve programlı projeler gerçekleştiriyoruz. Bu sayede Yenimahalle, sadece Ankara’da değil, tüm Türkiye’de tercih edilen ilçe haline geldi.”

Seyir terasından Ankara manzarası

Başkan Yaşar, 18 bin metrekare büyüklüğündeki Gündoğan Parkı’nın eski hali hakkında konuşurken, “Parkımız artık spor alanları, çardakları, çocuk oyun alanları ve şehrin her noktasını görebileceğiniz seyir terasına sahip. Artık burada ailelerinizle birlikte güzel zaman geçirebilirsiniz. Hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Kayalar Mahallesi Muhtarı Evrim Bolat, mahalle adına yaptığı konuşmasında Başkan Yaşar ve ekibine yaptıkları tüm yatırımlar için teşekkür etti.

Başa dön tuşu