Gündem

Yenimahalle Belediye Başkanı Yaşar: Gerekirse makam aracımı da alsınlar

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, sabahın erken saatlerinde Yeni Başkent Oto Sanayi Sitesi’ni ziyaret etti.

İlk olarak yönetim binasında Yeni Başkent Oto Sanayi Sitesi Kooperatifi Başkanı Mustafa Er ve yönetimi ile bir araya gelen Yaşar, site esnafının istek ve taleplerini dinledi. Tasarruf tedbirleri konusuna da değinen Yaşar, Gerekirse makam aracımı da alsınlar dedi.

Ne üretmeyi ne tüketmeyi biliyoruz

Yeni gelen zamlarla birlikte vatandaşın ve esnafın her geçen gün daha da sıkıntıya girdiğini belirten Başkan Yaşar, “Sanayici ve esnaf, ülkemizde yaşanan ekonomik sıkıntılardan en çok etkilenen kesimlerin başında geliyor. Ekonominin düzelmesi için elimizden geleni yapmalıyız. Bizim ülkemizin toprakları kadar zengin bir ülke yok. Ama üretmiyoruz. Ne üretmeyi, ne de tüketmeyi biliyoruz. Kaynaklarımızı israf etmek yerine planlı bir şekilde kullanarak ülkeyi refaha taşımalıyız. Eğer ekonomi düzelecekse, tasarruf tedbirleri kapsamında gerekirse makam aracımı da alsınlar” dedi.

Zanaat öğrenen yok

Ekonomik krizin, işsizlik ve istihdam sıkıntısını da ortaya çıkardığının altını çizen Yaşar, “Belediyede binlerce cv var. Birçoğu da üniversite mezunu. Soruyorum; Alanın nedir? Hangi birimde çalışabilirsin? Kendisi de bilmiyor çünkü okuduğu bölümün karşılığı yok. Herkes üniversite okumak zorunda değil, sonra sizler sanayide çalıştıracak adam bulamıyorsunuz. Zanaat öğrenen yok. El becerisi gerektiren meslekler ölüyor. Herkes masa başında çalışmak istiyor” diye konuştu.

Başkan Yaşar’ın ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Yeni Başkent Oto Sanayi Sitesi Kooperatifi Başkanı Mustafa Er, “Yenimahalle’de ticaret yapan bir esnaf olarak ilçemize yaptığınız hizmetlerden dolayı size çok teşekkür ediyorum. Kapınızı bize her zaman açtınız. Ne zaman bir isteğimiz olsa geri çevirmediniz. Tabi ki ekonomik sıkıntılarımız var. Buna bir an önce çözüm bulunması gerekiyor” dedi.

Ziyaret sonunda Yaşar, Yeni Başkent Oto Sanayi Sitesi içerisinde bulunan dükkanları dolaşarak, esnaf ve işçilere hayırlı işler diledi.

Başa dön tuşu